Lexan 

 • Podkategórie:
 • Dutinkové dosky

  Dutinkové polykarbonátové dosky

  Polykarbonátové dosky s UV ochranou zabraňujú pôsobeniu ultrafialového žiarenia na materiál. Ochrana je nanášaná ko-extrúziou, čo zabezpečuje dlhú životnosť dosiek a trvalú ochranu proti znehodnocujúcemu vplyvu pôsobenia žiarenia.

  Dosky sú hladké a je možné ich ohýbať aj za studena bez rizika oddelenia a poškodenia jednotlivých vrstiev.
  Sú tiež odolné voči poveternostným vplyvom a majú dobré mechanické vlastnosti.

  Vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, nízka hmotnosť, vysoká rázová húževnatosť a dlhá životnosť zaručujú perfektné použitie aj vo vonkajšom prostredí.

  Ochranná vrstva proti pôsobeniu slnečného žiarenia je označená modrou fóliou a značiacou páskou.

    • Trapézové dosky
  pixma-com+345 466 897pixma@mail-com(2).p

  Polykarbonátové trapézové dosky

  Dosky sú priesvitné s krupicovitým povrchom. Ich výhodou je lepší rozptyl svetla a lepšia odolnosť voči poškriabaniu. Prípadné nečistoty na povrchu zaniknú.
  Nízka hmotnosť, dlhá životnosť, nerozbitnosť, vysoká odolnosť voči vplyvom počasia, tepelná odolnosť a obojstranný UV filter v povrchovej vrstve patria medzi hlavné výhody trapézových dosiek.

  Aluminium Solar Control UV2 - zabezpečuje prepúšťanie svetla a odrážanie tepla, čím sa priestor pod doskou neprehrieva.

  Povrchová vrstva zabezpečuje, že dopadujúce svetlo neprechádza cez dosku ako u hladkej dosky. Lúče sa na povrchu lámu pod iným uhlom vďaka čomu je časť lúčov rozptýlená a iba časť prechádza materiálom dosky.
  Doska je zárukou pevnosti, ktorá odolá aj silnému krupobitiu, dokáže zniesť teploty až do 115 °C.
  Je ošetrená koextrudovaným obojstranným UV filtrom, ktorý je zapracovaný vo vnútri dosky a nie len nástrekom.
 • Vlnovkové dosky

  Polykarbonátové vlnovkové dosky

  Spojenie kvalitného prevedenia s atraktívnym dizajnom.
  Ich výhodou je lepší rozptyl svetla a lepšia odolnosť voči poškriabaniu. Prípadné nečistoty na povrchu zaniknú, pretože vonkajšia strana dosky je hladká.
  Nízka hmotnosť, dlhá životnosť, nerozbitnosť, vysoká odolnosť voči vplyvom počasia, jednoduchá montáž, nízka náročnosť na príslušenstvo, profesionálny vzhľad, a obojstranný UV filter v povrchovej vrstve patria medzi hlavné výhody vlnovkových dosiek.

  Vnúbkovaná a ryhovaná ovrchová vrstva zabezpečuje, že dopadujúce svetlo neprechádza cez dosku ako u hladkej dosky. Lúče sa na povrchu lámu pod iným uhlom vďaka čomu je časť lúčov rozptýlená a iba časť prechádza materiálom dosky.
  Doska je zárukou pevnosti, ktorá odolá aj silnému krupobitiu.
  Je ošetrená koextrudovaným obojstranným UV filtrom, ktorý je zapracovaný vo vnútri dosky a nie len nástrekom na povrchu.

 • Hliníkové profily a príslušenstvo