Tipy ako navrhnúť loggiu + inšpirácie pre začiatok

Tipy ako navrhnúť loggiu + inšpirácie pre začiatok
Hoci je návrh loggie väčšinou záležitosťou osobného vkusu, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste váš návrh priviedli do ďalšieho levelu.

Pri dizajne by ste mali brať do úvahy nasledujúce postrehy:
  • Premýšľajte o pomere: Najmä v malých priestoroch je pomer veľmi dôležitý. Podiel sa týka vzťahu veľkosti medzi dvomi objektmi. Je potrebné sa ubezpečiť, že nábytok je vhodne dimenzovaný pre balkón. V menších priestoroch, kde máte menej metrov štvorcových je vhodné použiť tenší nábytok.
  • Vrstva, vrstva, vrstva: Vrstvenie je kľúčovým prvkom zakončenia akéhokoľvek dizajnu pre jeho estetické pôsobenie. V balkónovom priestore môžete vrstvy pridať začlenením rôznych textílií. Zvážte pridanie koberca, vankúšov alebo deky.
  • Nezabudnite na osvetlenie: Aby váš priestor pôsobil útulne, je potrebné ho osvetliť. Možností osvetlenia je mnoho, či už rôzne visiace prvky alebo pevné svietidlá. Myslite aj na farbu svetla tak, aby zvýraznila osvetlený priestor.


Lavice s úložným priestorom sú praktickým prvkom, ktorý má dvojitú funkciu - môžu slúžiť na uskladnenie predmetov ale taktiež na sedenie. Najmä v bytoch nikdy nie je dosť skladového miesta.Funkčný a zároveň estetický nábytok sa dá urobiť aj z paliet. Priestoru dodáte pokojný bohémsky štýl.Ak máte dostatok miesta, môžete pridať aj väčší stôl, kde si môžete vychutnať jedlo pod šírim nebom.Nezabudnite pridať príslušenstvo.Neváhajte popustiť kreativitu keď príde na rad návrh sedenia.Nebojte sa ísť aj do rôznych farieb.V chladnejších oblastiach môže byť pridanie textílií a rôznych kožušín výhodou. V priestore sa budete cítiť príjemne aj za chladnejšieho počasia.Ak máte malý a úzky balkón, zvoľte menší a tenší nábytok, ktorý dodá ilúziu dostatku priestoru.


Pridanie postele môže byť pre niekoho dosť extravagantné, avšak gauč alebo pohovka nemusia byť zlou voľbou.


Ak máte dostatok priestoru môžete pracovať aj s nezvyčajnými tvarmi.


Máte radi kvety? Premýšľajte o vytvorení balkónovej záhrady.
Koberec prináša pocit hĺbky a komplexnosti do priestoru.

Existuje množstvo spôsobov, ako využiť svoje predstavy a vytvoriť ohromujúci balkón bez ohľadu na to, aký malý je.Zdroj: Freshome

Zanechajte odpoveď